Firmalar İçin Sosyal Medyanın Önemi

1 yıl önce, Sosyal Medya


Firmalar İçin Sosyal Medyanın Önemi

Bilindiği üzere sosyal medya artık tüm insanlığın kullanımında olan herşeye kolay ulaşıldığı bir mecra oldu. Firmaların sosyal medyada var olmaları artık bir gereklilik halinde. İnsanların firmalara rahat ulaşması, direkt telefon ile değilde görsel olarak aklındaki sorulara yanıt bulmaya çalışması sosyal medya sayesinde bir alışkanlık ve kolaylık oldu. 

Firma olarak üretilen yada satılan ürünlerin, firma aktivitelerinin vb. bir çok durumun sosyal medya aracılığı ile insanlara sunulması gerekir. Tabii doğru sunulmasıda ikinci büyük etkenlerden bir tanesidir. Eğer insanlar aradıkları bir ürün veya hizmet için sizin firmanızın web sitesine ulaşmıssa burada kişilerin gözü sosyal medya hesaplarınızı arayacaktır. Web sitenizde sosyal medya hesaplarınızı gösterir logolar yok ise bu size malesef puan kaybettirmektedir. Çünü insanlar öncelikle firmaya güvenmek istiyorlar ve bu güvenide hayatlarının çoğu zamanını geçirdikleri sosyal medyada sağlamaya çalışıyorlar. Bunu bir refleks olarak düşünün.

Bir firma sosyal medya hesaplarında ne kadar aktifse insanların gözünde değeri o derece yüksek oluyor. Firmaya duyulan saygı facebook, instagram vb mecralarda başlıyor. Bu mecralarda sürekli paylaşım yapan firmalar daha çok etkileşim alıp marka bilinirliği sağlamaktadır. Tabii bu noktada dikkat edilmesi gereken ikinci önemli durum ise paylaşımın kalitesi. Evet özensiz yapılan paylaşımlar malesef firmanın itibarının düşmesine sebep olabilmektedir. Bir kişi sosyal medya hesabınızda paylaşımlarınızı incelerken özensin olduğunu farkettiğinde sizden hizmet alma konusunda tereddütleri olacak ve hatta belki hizmet almayı düşünmeyecektir.

Doğru resimlerin seçimi, resimlerin kalitesi, taarımın kalitesi, renklerin uyumu, oran-orantı vb olgulara dikkat ederek paylaşım yapılması gerekmektedir. Peki her firma kendisi bu detaylara dikkat edip tasarım yapabilirmi diye düşünebiliriz. Her firma tabiki kendisi tasarım yapamaz reklam ajanslarından veya freelancer tasarımcılardan destek alması gerekmektedir. Bu desteğide belirli maliyetlere katlanarak yapacağını düşünürsek her maliyeti her firma kaldıramayabilir. Buda o firmanın sosyal medyasına önem vermesinin önüne geçer ve yukarıda bahsettiğimiz sorunlarla karşı karşıya kalabilir. 

Bu noktada ise Dijibiz firmaların tamda bu konuda yardımına koşmaktadır. Dijibiz ile herhangi bir program bilmenize gerek kalmaladan kendi sosyal medya görsellerinizi tasarlayabilirsiniz. İçerisinde bulunan hazır şablonları kendinize göre uyarlayıp yada birçok objenin bulunduğu döküman kütüphanesinden faydalanarak kendi tasarımlarınızı dakikalar içerisinde hazırlayıp sosyal medya  sayfalarınızda paylaşabilirsiniz. İsterseniz buradan dijibizi inceleyip öncelikle 7 gün boyunca tüm özelliklerini ücretsiz deneyip kullanabilirsiniz. 

Teknoloji çağında olduğumuz bu yüzyılda firmanıza ve sosyal medyalarınıza önem vermenizi şiddetle tavsiye ederiz .


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap