Sosyal Medya Paylaşım Görsel Tasarımı Nasıl Olmalı?

1 yıl önce, Sosyal Medya


Sosyal Medya Paylaşım Görsel Tasarımı Nasıl Olmalı?

Bilindiği gibi sosyal medya artık hayatımızın bir parçası ve bu parça bizim ekonomimizinde yeni bir kolu olmuş durumda. Sosyal medyaya verilen reklamlar, yapılan paylaşımlar ile firmamıza müşteri çekip ve çoğu zamanda satış yapabiliyoruz.

Artık herkesin bu yolu kullandığı günümüzde bu kalabalık paylaşımlar arasından kendimizi sıyıracak göze çarpar ve dikkat çeker bir tasarım yapmamız gerekiyor.

Ürünümüz vey firmamız ile alakalı bir görseli ölçüsüz, tasarımsız direkt paylaşım yapmak size müşteri kazandırmaz aynı zamanda diğer iyi paylaşımlara göre insanların gözünde güvensiz bir firma damgasıda yiyebilirsiniz. Tek atımlık bir kurşununuz var ve siz nişan almadan hedefe doğru ateş ediyorsunuz, o hedefi vurma olasılığınız nişan alanlara göre daha zayıf hatta imkansız olabilir.

Bu yüzden firmamızın sosyal medyasında paylaştığımız görsellere özen göstermemiz gerekir. Renkler, ölçüler, ürün metin uyumluluğu, font yani yazı büyüklükleri gibi detaylara ne kadar dikkat edersek yaptığımız paylaşım o kadar dikkat çeker ve etkileşim alır. 

Doğal olarak herkes bu uralları bilemeyebilir bu yüzden profesyonel kişilerden, ajanslardan bu iş için destek alınabilir. Tabi bu desteğin ekstra bir maliyetide mevcuttur ve herkes her frma bu maliyetleri kaldıramayabilir. Bu durumda kişiler kendi işini kendisi görmeye çalışmaktadır ve yukarıda bahsettiğimiz detaylara dikkat etmeden paylaşım yapıp belkide müşteri kayıpları yaşayabilir.

Peki bu aşamada ne yapabiliriz?

Eğer tasarım programlarına hakimsek ne güzel, fakat bu programlara hakim değilsek işin kolayı dijibiz.com'da karşınıza çıkmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz çoğu detayı kullanıcıya otomatik olarak sunan dijibiz ile online tasarım sayesinde kendi görsellerinizi dakikalar içerisinde hazırlayabileceksiniz. Üstelik herhangi bir program bilgisine sahip olmadan ve bilgisayarınıza herhangi bir program indirmeden online olarak.

Sosyal medyada olması gereken ölçüdeki tasarım alanları ile özel ölçü belirlemenize veya bilmenize gerek yok. Paylaşım kurallarına uygun oran orantısı tasarlanmış hazır tasarım şablonları ile sadece kendi bilgilerinizi yazarak harika görseller elde edebilirsiniz. Uygun maliyet seçenekleri sayesinde ise size ekstra ve fazla maliyet yansıtmaz. İçerisinde binlerce Türkçe font, onlarca hazır tasarım materyalleri ve ücretsiz kaliteli görsel kütüphanesi ile hiç tasarım bilmeyen kişilerin kendi görsellerini rahatlıkla oluşturmasına olanak verir.

Dijibizi 7 gün boyunca ücretsiz tüm özellikleri ile kullanabilir beğenirseniz Aylık veya Yıllık paket seçeneklerimizden birisi ile kendi tasarımlarınızı kendiniz oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Dijibizi hemen ücretsiz denemek için tıklayın.


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap